Bullwark Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Yüksek performansla çalışan ve gelişmiş özelliklere sahip Bullwark Plaka Tanıma Sistemi farklı projelerin tüm ihtiyaçlarına çözüm sağlamak amacı ile geliştirildi. Sıradan plaka okuma sistemlerinin aksine 30 dereceye kadar net bir okuma yapabilen Bullwark Plaka Tanıma Sistemleri aynı zamanda web tabanlı tasarımı ile ağa bağlı tüm bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından kontrol edilebiliyor. Üstelik; site, blok, daire ve otopark yönetim sistemine ve bariyer kontrol özelliğine de sahip.

Nasıl Çalışır?

Araç geçişi esnasında özel PTS Kamerası ile plaka görüntüsü merkezi sisteme gönderilir.

Araç sisteme kayıtlı ise otoparklara giriş çıkış yaparken bariyerler otomatik olarak açılır.

Geçiş yapan tüm araçlara ait bilgiler merkezi ekrandan canlı olarak takip edilir.

Araç geçişlerine ait bilgiler, merkezi yazılım üzerinden istendiği zaman raporlanabilir.

 

Üstün Özellikleri

Web Tabanlı Yönetim Sistemi

Responsive tasarımı ile tüm tarayıcılar ile uyumlu web tabanlı merkezi yönetim sistemi  ile tek merkezden tüm noktalar izlenebilir.

Birden Fazla Nokta Desteği

Bullwark Plaka Tanıma Sistemi, tek bariyerli sistemlerden onlarca otoparkı ve girişi olan uygulamalara kadar tüm ihtiyaçlara cevap verir.

Tek Merkezden Yönetim

Bullwark Plaka Tanıma Sistemi ile farklı lokasyon veya şehirlerdeki projelerinizi tek platformdan merkezi olarak yönetebilirsiniz.

Plaka Tanıma Sistemi'nin Farkları

Bullwark Plaka Tanıma SistemiSıradan Plaka Tanıma Sistemi

Sistem kolayca kurulur. Yüksek çözünürlüklü ve motorize lensli kameraları ile araç plakasını daha geniş açıdan okur.Plakanın okunabilmesi için kameralar araç plakasını mümkün olduğunca büyük görebileceği şekilde ayarlanmalıdır. Ayrıca plakanın okunabilmesi için aracın belirli bir alandan geçmesi gerekir. Geniş alanlar için birden fazla kamera kullanmak gerekir. Kurulumu zor ve ayarlaması zahmetlidir.

30 dereceye kadar açıyla yaklaşan araçların plakalarını rahatlıkla okur. Böylece plaka tanıma başarısı daha yüksektir.Açılı gelen araçların plakaları okunamaz. Aracın plakasının okunabilmesi kameraya tam karşıdan, dik açıyla yaklaşması gerekir.

Bullwark plaka tanıma sistemi web tabanlı yapısı sayesinde her yerden ulaşılabilir.Klasik plaka tanıma sistemlerinin bir çoğu masa üstü uygulamasıdır ve tüm fonksiyonları ile sadece kuruldukları bilgisayardan kullanılabilirler.

Birden fazla geçiş noktası tek merkezden izlenebilir ve yönetilebilir.Birden çok noktada kullanıldıklarında merkezi olarak izlenemezler.

Sistemde oluşan alarmlar tüm kullanıcılar tarafından aynı anda izlenebilir.Merkezi bir güvenlik odasından takibi zordur.

Responsive tasarımı ile tablet ve akıllı telefonlardan kontrol edilebilir.Sadece kurulu olduğu masaüstü bilgisayar üzerinden kontrol edilebilir.

Plaka Tanıma Yazılımı Alarm Tanımlamaları

Bullwark Plaka Tanıma Sisteminde tüm araç giriş çıkış senaryolarına göre yetki ve limit kontrolü tanımlanabilir. Bu tanımlamalar kapsamında ekranda popup alarm görüntüsü ve/veya sesli uyarı verilmesi sağlanabilir.

Tanımlı Araç

Kayıtlı araçlar herhangi bir kısıtlama, yetki veya limit kontrolüne takılmadan giriş yapabilir. Bariyer otomatik olarak açılır ve araç geçiş yapar.

Tanımsız Araç

Kayıtlı olmayan bir aracın geçiş yapmak istemesi durumunda bariyer açılmaz. İstenirse aracın ziyaretçi olarak geçişine izin verilebilir. Ziyaretçi girişinde aracın geldiği blok ve daire seçilerek kayıt altına alınır.

Ziyaretçi Çıkışı

Otoparka ziyaretçi olarak alınmış araçlar çıkarken bariyer otomatik olarak açılır.

Ziyaretçi Girişi

Daha önce ziyaretçi olarak giriş yapmış bir aracın ziyarete geldiği dairenin bilgileri de ekranda görülür. Bariyer açılmaz. Operatör aracı misafir olarak içeri alabilir.

Otopark Dolu

Aracın giriş yapmak istediği otopark dolu ise bariyer açılmaz.

Pasif Araç

Abone veya araçlar pasif yapılmış veya abonelik süresi dolmuş olabilir. Bu durumdaki araç otoparka giriş yapmak isterse bariyer açılmaz ve aracın geçişine izin verilmez.

Kısıtlamalı Araç

Kısıtlama atanmış araçların geçişi sırasında bariyer açılmaz ve aracın geçişine izin verilmez.

Yetkisiz Araç

Bir abone, aracıyla yetkisi olmayan bir otoparka giriş yapmak isterse bariyer açılmaz ve racın geçişine izin verilmez.

Daire Limiti Yetersiz

Abonenin dairesine tanımlı otopark limitini doluysa ek araç girişinde alarm üretir ve bariyer açılmaz.

Kara Liste

Kara listedeki bir aracın geçiş yapmak istemesi durumunda bariyer açılmaz ve aracın geçişine izin verilmez.

VIP Liste

Vip listeye eklenmiş araçların geçişinde bariyer otomatik olarak açılır ve araç geçiş yapar.

Otopark Limit Yetersiz

Abonenin giriş yapmak istediği otopark limiti dolmuş ve abone başka bir aracıyla otoparka giriş yapmak isterse bariyer açılmaz.

pts_genel1.jpg