MARİNE YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİ ;

 

Marine yangın algılama sistemi ile tüm  alanların  yangın riskine karşı kontrol edilmesi., yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangına büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır. Bu amaçla Tuzla Güvenlik Sistemleri tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki  personelin hayati tehlike altında kalmalarını ve binanın  maddi zararlar görülmesini önlemektedir. Sistemde bir yangın kontrol paneli bulunur. İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun  çeşitli tip algılama elemanlarından gelen uyarıları değerlendirip sirenler, flaşörler, telefon arama cihazı aktif duruma getirir. Kaptan köşküne detaylı  bilgileri ulaştırır. Tüm bu olaylar yaşanırken yangın algılama yapıldığı andan itibaren diğer sistemlere bilgi göndererek daha önceden hazırlanan  alarm senaryolarının aktif olmasını sağlanmaktadır.

 

MARİNE YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ TEST EKİPMANLARI ;

 

Marine tipi yangın algılama ekipmanlarıyla  kurulan yangın algılama sistemi test edilmesi ve düzenli olarak bakımlarının yapılması ülkemizde göz ardı edilen ihtiyaçlardandır. Tuzla Güvenlik Sistemleri Yangın algılama sistemini oluşturan  duman, ısı, gaz ve karbonmonoksit gibi tüm dedektör tipleri için uygun test gazları , temizleme ve kontrol aparatlarının profesyonel işletme ve yangın sistemi bakımı yapan  firmalarının kullanımına sunmuştur.

marine, marin, marin dedektör, marine detector, fire, fire alarm, fire detection, Marine smoke detector, Marine Optik detector, yangın algılama, yangın algılama sistemi, duman dedektörü, duman detektörü